"Grupa janowska" - powrót legendy

macie ciekawego news'a - PISZCIE!!!

Postautor: wolf66 » śr sty 09, 2013 20:23

witam i widzisz sam Mar jak to jest ,,, kiedyś w czasach dobrobytu w wykopkach ,,,,, jak leśniczy cię spotkał z wykrywaczem to ci podpowiedział gdzie coś można było trafić a teraz od razu policja a na polach chłop przypomina sobie powstanie styczniowe i pędzi do ciebie z kosą :D i to właśnie przez takich ala poszukiwaczy,,,,,,
Awatar użytkownika
wolf66
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Postautor: wolf66 » śr sty 23, 2013 16:42

Uroczyste Obchody 150 rocznicy Powstania Styczniowego
Obrazek
W dniu 22 stycznia 2013 r. o godz. 10.00 w Kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku rozpoczęły się obchody 150 rocznicy Powstania Styczniowego. Podczas Mszy Świętej Proboszcz Ryszard Marciniak przybliżył postać Św. Brata Alberta, który jako Powstańczy Żołnierz walczył na Wilczej Górze w Złotym Potoku w oddziale pułkownika Zygmunta Chmieleńskiego, a następnie nauczyciel Zespołu Szkół w Złotym Potoku dr Stefan Zatoński opowiedział o walkach Powstańczych na tym terenie. Po mszy Świętej o godz. 11.00 autokary przewiozły uczestników uroczystości pod Pomnik Powstania Styczniowego na Wilczej Górze gdzie złożone zostały kwiaty i zapalone znicze.

W uroczystości wzięły udział Poczty Sztandarowe i uczniowie wraz z dyrektorami ze Szkół Podstawowych w Janowie i Lgoczance, z Gimnazjum w Piasku, i z Zespołu Szkół w Złotym Potoku. Wartę honorową pełnił także Poczet Sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej ze Złotego Potoku i młodzież z Gimnazjum w Piasku w strojach powstańczych. Na uroczystości obecni byli: Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Częstochowie – Marzena Maniszewska, Radni gminy Janów z Przewodniczącą Rady Gminy Małgorzatą Grzywną, Sołtys Złotego Potoku oraz władze gminy z wójtem Sławomirem Krzyształowskim i sekretarzem gminy Moniką Gałązką. W szkołach na terenie gminy Janów odbyły się także uroczyste apele poświęcone Powstaniu Styczniowemu. Dalsza część obchodów rocznicowych Powstania Styczniowego przewidziana jest podczas nocy muzealnej w Muzeum Regionalnym im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku, w dniu 6 lipca - rocznicy bitwy powstańczej na Poniku.
Awatar użytkownika
wolf66
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Postautor: buli » śr mar 13, 2013 23:38

a czemu ten temat tak ucichł?tak lubialem czytać wasze historyje i potyczki? :lol:
Awatar użytkownika
buli
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

:)

Postautor: Mmonety » czw mar 14, 2013 23:56

Kurcze ja też... Moja żona siada i ogląda "Na wspólnej" codziennie a ja teraz nie mam co czytać ...
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić." Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Mmonety
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

Postautor: buli » pt mar 15, 2013 7:40

moja to samo łeee :D :D :D
Awatar użytkownika
buli
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

Postautor: wolf66 » sob mar 16, 2013 23:01

buli temat nie umarł :) są tylko pewne sprawy które muszą poczekać ,,,,, pozdrawiam wszystkich zakręconych pozytywnie poszukiwaczy ,,,,
Awatar użytkownika
wolf66
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Postautor: Mmonety » śr mar 27, 2013 1:01

Oj mamy taką nadzieję że nie umarł :) Ja już z nudów trzeci raz czytam cały cykl hahahahahhaahah
Awatar użytkownika
Mmonety
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

Postautor: wolf66 » czw mar 28, 2013 22:44

Witam. Widzisz Mmonety ostatnio wędrowałem z OSTRĘŻNIKA do CZATACHOWY starym duktem przypominając sobie stare dobre czasy :D , spotkałem bardzo ciekawą osobę i ten człowiek opowiedział mi dość ciekawą historyjkę złotych rubli którą na pewno sprawdzę jak tylko zrobi się ciepło ( niestety na emeryturze kości dokuczają) :D
Awatar użytkownika
wolf66
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Postautor: Mmonety » czw mar 28, 2013 23:05

wolf66 Witam, No i super że jakaś informacja napłynęła:) Z niecierpliwością czekamy na rekonesans i sprwozdanie :) Też osobiscie przez czas ciągnacej się już do znudzenia zimy nazbierałem klika informacji które ponanosiłem już na mapę zaplanowanych wypraw. Zobaczymy co nam ten sezon przyniesie :) ... i oby szybko się zaczął.
Pozdrawiam Serdecznie
Awatar użytkownika
Mmonety
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

Postautor: wolf66 » pt mar 29, 2013 16:37

Mmonety witam oj tak zima dokucza bardzo i to dobija ale mam nadzieje że po świętach będzie już Ok.
Awatar użytkownika
wolf66
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Postautor: buli » pt mar 29, 2013 21:45

czekamy wolf66 na te ruble :D
Awatar użytkownika
buli
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

Postautor: wolf66 » sob mar 30, 2013 7:53

Witaj buli ja też czekam na te rubelki po tylu latach poszukiwań może to jest dobry trop tych monetek ??? WESOŁYCH ŚWIĄT I W DOŁKACH SAMYCH SUPER FAŃCIKÓW ŻYCZĘ WSZYSTKIM BRACIĄ POSZUKIWACZĄ ,,,,,,,,
Awatar użytkownika
wolf66
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Postautor: buli » sob mar 30, 2013 9:13

witaj i Również wszystkiego dobrego na ŚWIĘTA dla ciebie i wszystkich użytkowników
Awatar użytkownika
buli
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

Postautor: Mmonety » sob mar 30, 2013 15:18

Witam
Wiec i ja się przyłączę:)
Zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych, oraz wszystkiego dobrego, tego czego sam bym sobie zyczył:) dla Was Wszystkich bez wyjatku.
Awatar użytkownika
Mmonety
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

Postautor: wolf66 » śr kwie 24, 2013 17:15

Witam cale bractwo poszukiwaczy :) i jak zaczoł się sezonik może ktoś się pochwali fantami :) pozdrawiam .....
Awatar użytkownika
wolf66
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ciekawostki/Newsy