Zlot w sztolniach w Walimiu

informacje o wszelkiej maści imprezach związany z poszukiwaniami.

Zlot w sztolniach w Walimiu

Postautor: kruku » sob lip 12, 2008 23:00

Ponizej zamieszczam informacje jaka otrzymalem z Walimskich Sztolni:

Eksploratorze - zarezerwuj czas na podróż w głąb historii.
Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu organizuje w dniach 19-21 września 2008 zjazd eksploratorów.
Przewidujemy dwa główne motywy zjazdu:
1. Próba przejścia zawału w II sztolni. Chcemy odpowiedź na pytanie czy zawał na końcu II sztolni jest końcem wyrobiska czy tez sztolnia ma dalszy ciąg.
2. Przegląd filmów związanych z eksploracją.
Program dnia będzie przebiegał według schematu:
- 9.00 – 18.00 działania eksploracyjne
-19.00 -18.00 spotkania przy filmie
Rezerwujcie czas - szczegóły wkrótce.
Osoby i firmy mogące pomóc w organizacji przedsięwzięcia proszone o kontakt e-mailowy przez pocztę ze strony www.sztolnie.pl z dopiskiem w temacie II Sztolnia.

Rowniez serdecznie zapraszam zainteresowany. Mam nadzieje, ze atrakcje spotkania beda naprawde niezapomniane. Ze swojej strony moge zapewnic profesjonalna obsluge przewodnikow oraz dyskusje na sowiogorskie tematy pelne tajemniczych podziemi wypelnionych skarbami :).

Pozdrawiam
kruku
---------------------
Portal Poszukiwania.pl
http://www.poszukiwania.pl

Kochamy Polskie Zabytki
http://www.skarby.pl
Awatar użytkownika
kruku
Administrator
Administrator

Postautor: kruku » pn sie 18, 2008 7:27

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZJAZDU EKSPLORATORÓW WALIM 2008

Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu organizuje w dniach 19-21 września 2008 r. zjazd eksploratorów. Przewidujemy dwa główne motywy zjazdu:
1. Próba przejścia zawału w II sztolni. Chcemy odpowiedź na pytanie czy zawał na końcu II sztolni jest końcem wyrobiska czy też sztolnia ma dalszy ciąg.
2. Przegląd filmów związanych z eksploracją o statuetkę „Sowy” glosują tylko uczestnicy i goście zjazdu w niedzielę podczas zakończenia zjazdu.
Szczegółowy Program dnia:
19 września;
10:00 – 18:00 rejestracja uczestników - działania eksploracyjne
14:00 – 15:00 obiad – zupa z wkładką
18:00 – 21:00 spotkania przy filmie – oficjalne rozpoczęcie (19:00) w przypadku dobrej pogody ognisko przy sztolniach i ekran na wolnym powietrzu - w przypadku deszczu w budynku CKiT ( 1000m od Sztolni Walimskich) pokaz filmów w kinie – herbata, kawa, ciastka w kawiarni.

20 września;
8:00 – 17:00 działania eksploracyjne
17:00 – 20:00 spotkania z badaczami Gór Sowich oraz autorami książek na ten temat ( możliwy zakup oraz autograf) w przypadku dobrej pogody ognisko przy sztolniach i ekran na wolnym powietrzu - w przypadku deszczu spotkanie i mini konferencja w budynku CKiT ( 1000m od Sztolni Walimskich) pokaz filmów w kinie – spotkania, herbata, kawa, ciastka w kawiarni.
20:00 występ zespołu - piosenka studencka.

21 września;
8:00 – 16:00 działania eksploracyjne
16:00 – 17:00 oficjalne zakończenie – wybór najlepszego filmu eksploracyjnego, wręczenie statuetki „Sowy” w przypadku dobrej pogody ognisko przy sztolniach - w przypadku deszczu w budynku CKiT ( 1000m od Sztolni Walimskich) pokaz filmów w kinie – herbata, kawa, ciastka w kawiarni.

Regulamin:
1. Każdy z uczestników zjazdu (oprócz zaproszonych gości ) musi uiścić opłatę zjazdową w wysokości 30 zł na konto NR KONTA 46 9531 1016 2001 0000 4457 0001.
2. Potwierdzenie opłaty wraz z kartą zgłoszenia przefasować pod nr faksu 074 8457300 lub przesłać na adres Sztolni Walimskich: 58 – 320 Walim, ul. 3-go maja 26.
3. W ramach opłaty każdy otrzyma pamiątkę zjazdu, jeden posiłek dziennie, możliwość pracy przy II sztolni, darmowego uczestnictwa w pokazach filmów związanych z eksploracją, głosowania na najlepszy film, udziału w spotkaniach z badaczami i autorami książek o Górach Sowich i RIESE, rozbicia namiotu przy sztolniach.
4. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń,
5. W trakcie prac obowiązuje bezwzględne podporządkowanie się decyzją organizatorów oraz nadzorującej osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo od strony górniczej.
6. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu z przyczyn od niego niezależnych lub decyzji osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo od strony górniczej.
7. W zjeździe mogą wziąć udział osoby, które do zgłoszenia dołączą oświadczenie NW zamieszczone na stronie wraz z kartą zgłoszeniową.

Goście Zjazdu

Jerzy Cera – zaproszony – nie potwierdził
Piotr Kruszyński – zaproszony – potwierdził
Jolanta Lamparcka - zaproszony – nie potwierdził
Zbigniew Janiszewski - zaproszony – nie potwierdził
Łukasz Kazek - zaproszony – potwierdził
Teresa Fiedorowicz - Świst zaproszona –potwierdził
Dariusz Korólczyk zaproszony – potwierdził

Dokumenty do pobrania
Zgłoszenie i oświadczenie NW

Pozdrawiam
kruku
---------------------
Portal Poszukiwania.pl

Kochamy Polskie Zabytki
Awatar użytkownika
kruku
Administrator
Administrator

Postautor: gollum » pt wrz 05, 2008 7:19

Wybiera się na imprezę ktoś ze Śląska?

Można by połączyć siły i jednym samochodem myknąć :)
gollum
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: Mario Z » sob wrz 06, 2008 10:52

Ja się wybieram, chętnie dosiąde się do kogoś, ewentualnie pojade autem i zabiorę kogoś (taniej dojazd wyjdzie im więcej osób w aucie), z tym ża ja wyjeżdżam albo późnym wieczorem w piątek, albo w sobote rano.
Boże, strzeż mnie od przyjaciół. Z wrogami poradzę sobie sam.
Mario Z
Indiana Jones
Indiana Jones

Postautor: gollum » sob wrz 06, 2008 20:11

Wiesz co Mario, to by pasowało. Ja też jeszcze w piątek będę orał w robocie. Proponuję dogadać się na PW - nie ma sensu zaśmiecać forum.
gollum
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: jajo » śr wrz 10, 2008 16:36

Kruku czyli nie bedzie w tym roku spotkania organizowanego przez Ciebie i Twoja ekipe??
Jedyne spotkanie wrzesnia to Walim?? Jak to tam jest??

I czy ktos z Łodzi lub okolic sie wybiera??
Kto ja jestem? - Jajeczko
Jaki znak mój? - Żółteczko
Gdzie ja mieszkam? - W skorupce
W jakim kraju? - W kurzej dupce

Jak by nie było jest bardzo miło.............
Awatar użytkownika
jajo
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Postautor: kruku » śr wrz 10, 2008 19:13

Jajo wiec moge powiedziec juz otwarcie - zeszloroczna edycja zlotu jurajskiego byla prawdopodobnie ostatnia. Opracowuje obecnie projekt nowego zlotu/spotkania na jesieni, procz tego bedzie kilka ciekawych spotkan.

A byc moze miesiecznik O. wpadnie na pomysl organizacji jakiejs jesiennej imprezy dla POSZUKIWACZY, a nie turystow ;) - a tak powaznie, impreza z pewnoscia jakas bedzie, wieksza lub mniejsza ale bedzie. Informacje pojawia sie niebawem na forum :).

Niemniej zapraszam wszystkich na zlot w Walimiu, gdzie poznacie uroku pracy przy odkopywaniu podziemnych zawalow w poniemieckich sztolniach :). Zabawa pierwsza klasa ;).

Pozdrawiam
kruku
---------------------
Portal Poszukiwania.pl

Kochamy Polskie Zabytki
Awatar użytkownika
kruku
Administrator
Administrator

Postautor: jajo » czw wrz 11, 2008 9:39

OK czekam aż coś ogłosisz bo do Walimia ciężko będzie, a chętnie bym się jeszcze spotkał gdzieś z Wami.

Awatar użytkownika
jajo
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Postautor: Weteryna » czw wrz 11, 2008 16:26

No właśnie jest.
zobacz pod http://www.poszukiwania.pl/portal/modul ... pic&t=3453
i to XXV zlot
WWW.BELDONEK.PL

Fenicjanie wynaleźli pieniądze.
Raz - nie sztuka.
My musimy stale je wynajdywać.
Awatar użytkownika
Weteryna
Indiana Jones
Indiana Jones

Postautor: jajo » pt wrz 12, 2008 8:19

No i o to mi chodziło. Super dziekuje

Awatar użytkownika
jajo
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Wróć do Zloty, imprezy