Słowiańska Niedziela w Karpackiej Troi

informacje o wszelkiej maści imprezach związany z poszukiwaniami.

Słowiańska Niedziela w Karpackiej Troi

Postautor: admin_boot » pt sie 26, 2011 12:17

Na spotkanie z wojami i odtwórcami dawnych rzemiosł zaprasza 4 września Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy (Podkarpackie). Jak informuje kierownik placówki Dawid Iwaniec, bogaty program gwarantuje niezapomniane spotkanie ze światem sprzed 1000 lat, gdy w Trzcinicy funkcjonował jeden z najpotężniejszych grodów wczesnośredniowiecznych.

Słowiańska Niedziela w Karpackiej Troi to druga duża imprezą przygotowana przez muzealników. Poprzednia - 1. Karpacki Festiwal Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy - odbyła się w czerwcu, w ramach otwarcia obiektu. Przyciągnęła do skansenu 10 tys. turystów.


"Mimo że wrześniowe wydarzenie nie będzie mieć rozmachu festiwalu, to jednak ma ono mieć bardzo podobny do niego charakter oraz równie atrakcyjny program. Wypełnią go pokazy rzemieślnicze, prezentacja sztuki kulinarnej naszych przodków czy przedstawienia obrzędu i legendy słowiańskiej" - zapowiada Iwaniec.
Atrakcyjnie zapowiada się turniej walk indywidualnych, w którym zwycięzca otrzyma nagrodę ufundowaną przez wójta gminy Jasło. Przewidziano także występ białoruskiego zespołu muzyki dawnej Stary Olsa, który należy do najbardziej znanych i rozpoznawalnych w Europie wykonawców tego gatunku muzyki.

Jan Gancarski - dyrektor Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, któremu podlega skansen - podkreśla, że choć Trzcinica cieszy się ogromną popularnością (dotychczas odwiedziło go ponad 25 tys. osób), to organizowanie tego typu imprez jest wręcz koniecznością, bowiem najlepszą i najbardziej atrakcyjną formą prezentowania historii turystom jest właśnie kontakt z odtwórcami.

Muzealnicy przygotowali dla turystów zwiedzających skansen 4 września, specjalne, niższe ceny biletów.

Szczegółowy program imprezy dostępny na oficjalnej stronie internetowej placówki: http://www.karpackatroja.pl/

PAP - Nauka w Polsceszz/ agt/bsz
admin_boot
Administrator
Administrator
 
Posty: 30
Rejestracja: czw sie 25, 2011 0:00

Wróć do Zloty, imprezy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości

cron