IV Zjazd Eksploratorów Walim 2011r

informacje o wszelkiej maści imprezach związany z poszukiwaniami.

IV Zjazd Eksploratorów Walim 2011r

Postautor: kruku » pt wrz 02, 2011 20:05

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM IV ZJAZDU EKSPLORATORÓW WALIM 2011

Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu oraz Sowiogórska Grupa Poszukiwawcza organizują w dniach 23-25 września 2011 r. Zjazd Eksploratorów.

Szczegółowy Program Zlotu:

Piątek

Godz. 16:00 - 18:00 rejestracja uczestników

Sobota

Godz. 8-10 – Rejestracja uczestników

Godz. 10:00 – Przywitanie uczestników

Godz. 10:15 - 15:00 Poszukiwanie podziemnych tajemnic gór Sowich najnowszymi

metodami oraz działania eksploracyjne.

Punkt Nr1 – Badania terenowe:

– Kompleks Włodarz. Wiercenia za pomocą wiertni mobilnej w poszukiwaniu

nowych sztolni oraz ewentualna penetracja za pomocą kamer

światłowodowych.

– Poszukiwania instalacji podziemnych za pomocą radiodetekcji oraz innych

metod geofizycznych.

– Wiercenia przy kompleksach podziemnych

Punkt Nr2 – Eksploracja zawału na sztolni III. Poszukiwania nie odkrytych części kompleksu

„Rzeczka”

Godz. 15.00 - przerwa na obiad

Godz. 16.00 - Pokazy Grupy Rekonstrukcji Historycznych- Eule 1945 z Raciborza.

Od godz. 19.00 – Dodatkowe atrakcje w Zajeździe Hubert (niespodzianka).

Niedziela

Godzina 09:00 - 13:00

Punkt Nr1 – Dalsza eksploracja zawału na sztolni III w kompleksie Sztolni Walimskich

Punkt Nr2 – Mistrzostwa Polski w eksploracji za pomocą wykrywaczy.

Nagroda główna – wykrywacz ufundowanych przez firmę TALCOMP oraz

wiele innych super nagród ufundowanych przez Miesięcznik Odkrywca oraz

Inne Oblicza Historii.

Punkt Nr3 – Pierwszy Sowiogórski Turniej Eksploratorów w Paintball.

Szczegóły turnieju zostaną podane na stronie SGP oraz w pierwszym dniu

Zjazdu.

Godz. 13:00 – Oficjalne zakończenie IV Zjazdu Eksploratorów

Szczegóły dotyczące działań w terenie zostaną przedstawione na spotkaniu rozpoczynającym IV Ogólnopolski Zjazd Eksploratorów.

W czasie IV Zjazdu Eksploratorów odbywać się będzie wiele imprez towarzyszących. Między innymi :

- spotkania z badaczami, poszukiwaczami oraz grupami eksploracyjnymi działającymi na terenie kompleksu Riese

- możliwość zwiedzania Sztolni Walimskich ( po uprzednim poinformowaniu organizatorów)

- zakup książek i opracowań dotyczących eksploracji i badań w kompleksie Riese

- Uwaga! Wśród wszystkich uczestników zostanie wylosowanych wiele ciekawych nagród

( m.in. książki i publikacje)

Regulamin:

1. Każdy z uczestników zjazdu (oprócz zaproszonych gości) musi uiścić opłatę zjazdową w wysokości 40 zł na konto NR KONTA 92 9531 1016 2007 7000 4457 0002.

2. Potwierdzenie opłaty wraz z kartą zgłoszenia przefaksować pod nr faksu 074 8457300, wysłać mailem na zjazd.eksploratorow@sgpsztolnie.pl This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub przesłać na adres Sztolni Walimskich:

58 - 320 Walim, ul. 3-go maja 26.

Zgłoszenia można przesłać do dnia 20 września 2011r.

3. W ramach opłaty każdy otrzyma pamiątki zjazdu, jeden posiłek dziennie, możliwość udziału we wszystkich imprezach zorganizowanych w ramach Zjazdu, rozbicia namiotu przy sztolniach.

4. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń,

5. W trakcie prac obowiązuje bezwzględne podporządkowanie się decyzją organizatorów oraz nadzorującej osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo od strony górniczej.

6. Uwaga! Każdy z uczestników organizuje nocleg we własnym zakresie.

7. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu z przyczyn od niego niezależnych lub decyzji osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo od strony górniczej.

8. W zjeździe mogą wziąć udział osoby, które do zgłoszenia dołączą oświadczenie zamieszczone na stronie wraz z kartą zgłoszeniową.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za powstałe szkody osobowe i majątkowe oraz za niezgodne z treścią oświadczenia woli uczestników. Jednocześnie każdy uczestnik Zlotu przed wykonywaniem prac eksploratorskich zobowiązany jest do podpisania stosownego oświadczenia przekazanego przez Organizatorów Zlotu jak i zapoznania się z ogólnym regulaminem.

http://sgpsztolnie.pl/index.php?option= ... a&Itemid=1

Pozdrawiam
kruku
---------------------
Portal Poszukiwania.pl
http://www.poszukiwania.pl

Kochamy Polskie Zabytki
http://www.skarby.pl
Awatar użytkownika
kruku
Administrator
Administrator

Postautor: JW2669 » ndz wrz 04, 2011 15:53

Co prawda nie jestem jakimś zagorzałym fanem tego typu imprez, ale zaczynam się zastanawiać, czy w tym roku się nie wybrać. Każda okazja by odwiedzić Sowie jest dobra, tym bardziej, że dopiero co wróciłem z tych rejonów, ale w tym roku wyjątkowo odpuściłem sobie Góry Sowie na rzecz innych dziur. Czy ktoś z Was się wybiera?
Awatar użytkownika
JW2669
Odkrywca tajemnic
Odkrywca tajemnic

Postautor: resty » wt wrz 06, 2011 9:22

Program identyczny ja w poprzednio , jeśli jeszcze organizatorzy będą się tak zajmować uczestnikami jak w tamtym roku to naprawdę szkoda czasu na tą imprezę.
Jedyny plus to że się kilku znajomych spotka.
Awatar użytkownika
resty
Mistrz Łopaty
Mistrz Łopaty

Postautor: kruku » śr wrz 07, 2011 8:45

co ty Resty pierniczych ??? Zachowujesz sie jak czesc starej ekipy, ktorej zwapnione mozgi nie potrafily i nie potrafia zrozumiec sensu takich imprez.

Ekipa sowiogorska organizuje rok w rok impreze w tym samym miejscu, na tych samych zasadach aby dac zainteresowanym POSZUKIWACZOM !!! mozliwosc legalnego prowadzenia prac w interesujacych miejscach. Sorki, ale uwierz mi zorganizowanie takiego spotkania jest duzo bardziej pracochlonne i wymaga duzo wiekszego zaangazowania od organizatorow niz oprowadzanie 60 osob po miescie :).

Poza tym sprawa jest przeciez prosta - to co powtarzam od zlotu w Nysie aby wbic do tepych glow niektorych osob - jest PLAN IMPREZY - czytasz i jezeli stwierdzasz, ze Ci nie pasuje nie jedziesz. Przeciez nikt nie zmusza do przyjazdu akurat w tym terminie do Walimia. Mozna przeciez pojechac w inne atrakcyjne skarbowo miejsca, np. do Ciechocinka :).

Tym samym chce podkreslic, ze My bedziemy uczestniczyli w tej imprezie, zarowno realizujac poszczegolne punktu z planu zlotu, jak i organizujac w sobote wlasne niewielkie spotkanie Portalu.

Pozdrawiam
kruku
---------------------
Portal Poszukiwania.pl

Kochamy Polskie Zabytki
Awatar użytkownika
kruku
Administrator
Administrator

Postautor: resty » śr wrz 07, 2011 9:11

Spierał sie z tobą nie będę, tak samo nie mówię że nie pojadę.

Zwracam tylko uwagę że ostatnio zajęliście się gościem honorowym wożąc go tu i tam olewając część uczestników .
Momentami nie można się było nic dowiedzieć bo nie było od kogo przez co spora grupa błąkała sie po okolicy szukając reszty a inna część przestała pod sztolnią nudząc sie po prostu.

Nie masz się co Kruku obrażać bo jakakolwiek krytyka pomaga w usunięciu niedociągnięć przy kolejnych imprezach .
Awatar użytkownika
resty
Mistrz Łopaty
Mistrz Łopaty

Postautor: admin_boot » śr wrz 07, 2011 18:01

wogole nie wiem po co na tego typu impreze przyjezdzaja osoby nie zainteresowane oferowanymi tematami ??
admin_boot
Administrator
Administrator

Postautor: resty » śr wrz 07, 2011 23:16

admin_boot pisze:wogole nie wiem po co na tego typu impreze przyjezdzaja osoby nie zainteresowane oferowanymi tematami ??

Nie czytasz chyba ze zrozumieniem .
Nie chodzi o to że tematyka jest nie ciekawa , bo jeżeli ktoś już przyjechał to nie po to żeby tylko sobie przejażdżkę zrobić tylko faktycznie coś podziałać w temacie i właśnie dla tego programu .
To że zwróciłem uwagę na jakieś niedociągnięcie nie jest powodem żeby się obrażać tylko wziąć poprawkę podczas zbliżającej się imprezy.

A o co chodziło dokładnie, już wyjaśniam na jednym tylko przykładzie

Została podana nazwa miejsca gdzie miał być kolejny punt programu tylko że to miejsce było znane pod daną nazwą tylko osobą zainteresowanym bo nawet miejscowi pytani o drogę nie potrafili go wskazać .
Spora grupa nie mogąc się od nikogo dowiedzieć jak tam trafić starając się dotrzeć na czas we wskazane miejsce po długim błądzeniu dotarła na miejsce było już praktycznie po danym punkcie programu .
Dodam jeszcze że w trakcie poszukiwań grupa sie stale powiększała o kolejne osoby które z powodu niedostatecznej informacji czy też braku przewodnika nie mogły trafić w miejsce które było w programie.

Admin_boot i kruku jeżeli uważacie że zwrócenie uwagi na jakieś potknięcie jest nie na miejscu to już nic nie poradzę .
Teren i pomysł samej imprezy jest jak najbardziej godny rozpropagowania a z jakiejkolwiek krytyki należy zawsze wyciągać wnioski żeby błędy sie w przyszłości nie powtarzały zwłaszcza że część ekipy ma spore doświadczenie w organizowaniu podobnych imprez.
Awatar użytkownika
resty
Mistrz Łopaty
Mistrz Łopaty

Postautor: kruku » śr wrz 07, 2011 23:31

Resty Twoja negatywna wypowiedz

Program identyczny ja w poprzednio , jeśli jeszcze organizatorzy będą się tak zajmować uczestnikami jak w tamtym roku to naprawdę szkoda czasu na tą imprezę.

przypomina mi rozmowy o innych zlotach organizowanych przeze mnie. Pamietam np. zlot w Nysie gdzie kilka osob mialo nam za zle, ze nie ma nic innego tylko jakies "zasrane" forty. A na pytanie to po jakiego bata przyjechal jeden z drugim skoro plan zlotu znany byl od 6 mc odpowiedz byla kazdorazowo taka jak druga czesc Twojej wypowiedzi:

Jedyny plus to że się kilku znajomych spotka

Spotkanie znajomych na takich imprezach z pewnoscia jest fajne i przyjemne, jednak nalezy w koncu sie nauczyc, ze jezeli decyduje sie na przyjazd iles tak km zeby nachlac sie piwska, obgadac tych co nie dojechali, a potem narzekac na organizatorow (np. ze nie ma tacek na kielbaski - darmowe) to chyba cos jest nie tak :).

Ja chetnie spotkam sie z Restym w GS, wyczochram mu brode czy co tez tam Ci wyroslo nowego i skope dupsko za "niezadowolenie". Tylko nie zachowuj sie tak jak Ci, ktorzy wiedza ze glownie o nich pisze ;D.

Pozdrawiam
kruku
---------------------
Portal Poszukiwania.pl

Kochamy Polskie Zabytki
Awatar użytkownika
kruku
Administrator
Administrator

Postautor: resty » śr wrz 07, 2011 23:51

Oj Rafał widzę że wpadasz już w jakieś kompleksy i widzę że nie będzie z tego jakiejś konstruktywnej dyskusji tylko zwykła pyskówa i obrażanie .
Z pierwszego cytatu przeczytaj sobie kilkakrotnie od miejsca po przecinku to może dotrze do ciebie o co mi chodziło.
A jak się spotkamy to o ile będziesz sie nadawał do rozmowy to może ci wszystko ponownie wytłumaczę bo ostatnio jak sie widzieliśmy to ulotniłeś sie i nie można było nawet spokojnie porozmawiać .
Jeśli masz jeszcze tą swoja kitę to ci ją przytniemy :) żebyś też wyglądał jak człowiek ;)
I przestań udawać wielce obrażonego bo mimo że mi dogadujesz życzę ci jak najlepiej
Awatar użytkownika
resty
Mistrz Łopaty
Mistrz Łopaty

Postautor: Weteryna » czw wrz 08, 2011 10:03

Hmm, a ja nie dostałem jeszcze zaproszenia. Listonosz strajkuje? Czy bez kartonowego zaproszenia też można?
A poważnie, zlot jest w scenerii surowej to i zasady takie musi mieć. W ciągu roku mamy zloty dla mniejszości gejowskiej (upss to nie zloty tylko konferencje) a z drugiej strony są takie jak ten, sztuki przetrwania. Resty, jak to w tym wieku bywa, jak zawsze marudzi a idealni się do każdego zlotu potrafi dopasować.
Czyli (nawet bez zaproszenia) spotykamy się w G.S. ?
WWW.BELDONEK.PL

Fenicjanie wynaleźli pieniądze.
Raz - nie sztuka.
My musimy stale je wynajdywać.
Awatar użytkownika
Weteryna
Indiana Jones
Indiana Jones

Postautor: resty » czw wrz 08, 2011 10:14

Coś bym jeszcze napisał w temacie ale już nic nie dodam bo znowu na mnie naskoczycie więc że śmiałem sie odezwać. :(
Awatar użytkownika
resty
Mistrz Łopaty
Mistrz Łopaty

Postautor: Weteryna » pt wrz 09, 2011 20:20

Resty, ja to nieraz mam wrażenie, że Ty lubisz być niezadowolony i chłostany. Ja Ci tej przyjemności nie spotęguję (po zarośniętych chłopcach mnie głowa boli :) ) Mam za to pytanie. Kto z południa jedzie do Walimia?
WWW.BELDONEK.PL

Raz - nie sztuka.
Awatar użytkownika
Weteryna
Indiana Jones
Indiana Jones

Postautor: resty » pt wrz 09, 2011 22:39

Sorry że śmiałem sie w ogóle odezwać - widać towarzystwo mocno przewrażliwione , choć Weteryny o to nie podejrzewałem .
Awatar użytkownika
resty
Mistrz Łopaty
Mistrz Łopaty

Postautor: Weteryna » pt wrz 09, 2011 23:46

Иисус, чтение с пониманием. Я не обвиняю вас ничего.
Я прошу только, кто собирается в Walim
WWW.BELDONEK.PL

Raz - nie sztuka.
Awatar użytkownika
Weteryna
Indiana Jones
Indiana Jones

Postautor: resty » pt wrz 09, 2011 23:52

اما من حدس می زنم من نمی خواهد به این سال به Walim
Awatar użytkownika