Jaskinia "Ciesenć"

Jaskinie jurajskie ale również z innych miejsc Polski i świata :).

Moderator: Mar

Jaskinia "Ciesenć"

Postautor: Mario Z » pt lut 09, 2007 22:26

Dzisiejszy wyjazd do "Ciesenća" (w niezmiennym składzie) był możliwy dzięki kolegom z sosnowieckiego speleoklubu AVEN, jaskinia jest zamknięta kratą a koledzy z Avenu pożyczyli nam klucze :D
Jaskinia o pięknych naciekach, nie zniszczona dzięki jej zamknięciu, posiada w sali głównej wiele ciekawych zakamarków. Na dole spotkaliśmy dwóch batmanków.
W poniższym linku można poczytać o jaskini:
http://www.jura.art.pl/pl/jaskinie.php?go=ciesenc

A tu krótka fotorelacja:

Przygotowanie do akcji
Obrazek

Zjazd
Obrazek
Obrazek

Zwiedzanie dołu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Otwór wyjściowy (krata)
Obrazek

I znowu na zewnątrz :D
Obrazek
Mario Z
Indiana Jones
Indiana Jones

Postautor: muzzy » sob lut 10, 2007 6:54

Super zdjęcia, prosimy o więcej. Szkoda tylko, że nie dotarliście na spotkanie - moglibyście opowiedzieć coś więcej o tej pięknej dziurze.

pozdro
Muzzy
Nie jestem leniwy. Mam zawyżone wymagania motywacyjne.
Awatar użytkownika
muzzy
Administrator
Administrator

Postautor: Mario Z » sob lut 10, 2007 10:27

Jaskinia jest najładniejsza jaką widziałem :D Nie dotarliśmy na imprezke bo numer był jeszcze taki: po dotarciu do jaskini, 500m od auta, cały czas pod góre przez zaśnieżony las, okazało się że nie mamy odpowiedniego klucza do śruby, który jest potrzebny oprócz zwykłego klucza do zamka. Więc... sprzęt na grzbiet i z powrotem na dół do wioski, tam udało nam się pożyczyć odpowiedni klucz :D I znowu na góre do dziury. Wchodząc do jaskini było już późno gdyż wyjechaliśmy z domu później niż zwykle. Tak więc wróciliśmy dobrze po 19-tej mocno zmachani a do tego brudni jak cholera, jaskinia ma bardzo gliniaste podłoże w pionowych partiach, Maćkowi zjeżdżając po raz drugi rolka całkowicie zatrzymała się na linie z powodu zapchania błotem :lol: (i to było kolejne opóźnienie, lina przy wciąganiu zawadziła się na samym dole, więc trzeba było zakładać znowu jedno ze stanowisk i mykać na dół aby ją wyczepić).
Co do fotek to wrzuce na ftp i Kruku może doda do galerii :D
Mario Z
Indiana Jones
Indiana Jones

Postautor: Mar » sob lut 10, 2007 20:02

Mario Z moje gratulacje
Myślę iż następne obiekty jaskiniowe które odwiedzicie będą ładniejsze od Ciesęć, mam tu na myśli Jaskini Jama Ani w Ojcowie (dla mnie ona jest mini Słowackim Krasem) no i polecam też odwiedzenie Jaskini Maurycego oraz Błotnej one też robią nieziemskie wrażenie..
Mario Z nie daj się prosić wstaw do tego tematu jeszcze fotki z Ciesęć lub do Galerii Jaskiniowej w Powyższym poście... :wink:
Awatar użytkownika
Mar
Indiana Jones
Indiana Jones

Postautor: Mario Z » wt lut 13, 2007 9:38

Spełniając Wasze prośby dorzucam jeszcze fotki z Ciesenća.

Najpierw coś dla Pań... :wink:
Obrazek

Coś dla Panów... :D
Obrazek

I dla fanów Batmana 8)
Obrazek
Mario Z
Indiana Jones
Indiana Jones

Postautor: Mario Z » wt lut 13, 2007 22:06

Mario Z
Indiana Jones
Indiana Jones

Postautor: Inna » wt lut 13, 2007 22:23

ja też chcę do takiej jaskini :roll:
Mario Z foty sa super :)
Całkiem nowa, całkiem inna
Awatar użytkownika
Inna
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Postautor: Mario Z » wt lut 13, 2007 22:31

No to zapraszam na Jure :D
A co do fot to właśnie brakuje nam dobrego operatora dobrego sprzętu, ja jakoś nie mam talentu a sprzęt to zwykła cyfrowa "małpka" :(
Mario Z
Indiana Jones
Indiana Jones

Postautor: Inna » wt lut 13, 2007 22:49

fajny pomysła tylko obawiam sie czy przecisnę sie przez te wszystkie szczelinki-co nie oznacza że jestem gruba ;) a co do dobrego operatora aparatu, no cóż ja sie jeszcze cały czas uczę :) ale jak sie spotkamy w DG to mozę uda nam sie umówić na jakis konkretny termin.
Awatar użytkownika
Inna
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Postautor: Mario Z » wt lut 13, 2007 22:55

Z przeciskaniem się nie będzie problemu :wink: ("Pomożecie? Pomożemy"), a co do spotkania w DG to na dwoje babka wróżyła, nie wiem czy będe bo często w weekendy pracuje, no chyba że zrobimy spotkanie pod moje wolne, a jak nie to zawsze jest mail albo GG :D
Mario Z
Indiana Jones
Indiana Jones

Postautor: Inna » śr lut 14, 2007 21:34

Mario Z to szkoda czy nie wiesz czy będziesz w DG, ale jakby co to masz rację - pozostaje mail i GG :wink:
A o przeciskaniu już pisać nie będę :lol:
Awatar użytkownika
Inna
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Wróć do Jaskinie Jury Krakowsko-Wieluńskiej