Studnisko - o co chodzi z tymi zezwoleniami?

Jaskinie jurajskie ale również z innych miejsc Polski i świata :).

Moderator: Mar

Studnisko - o co chodzi z tymi zezwoleniami?

Postautor: hispo33 » czw lut 04, 2010 14:34

Zaznaczam na wstępie, że nie bardzo siedzę w tematach jaskiniowych już od kilku lat. Studnisko miałem przyjemność przechodzić jakieś 10 lat temu.

Ostatnimi czasy chciałem tam się wybrać ale natknąłem się na informacje o tym, że to już nie jest takie proste, że można tylko w wyznaczonych miesiącach i że trzeba jakichś zezwoleń - o co ja się pytam chodzi?!

No i czy faktycznie wejście tam z pominięciem papierologii grozi jakimiś realnymi konsekwencjami? czy wogóle ktoś się tym przejmuje czy też są to mniej lub bardziej martwe przepisy?
Awatar użytkownika
hispo33
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: Mario Z » sob lut 06, 2010 1:49

Chodzi o ochrone nietoperzy. Czy martwy? Zależy... od wielu rzeczy, bo czy jest jeszcze co chronić?
Boże, strzeż mnie od przyjaciół. Z wrogami poradzę sobie sam.
Mario Z
Indiana Jones
Indiana Jones

Postautor: Mar » sob lut 06, 2010 16:34

Jaskinie w Sokolich Górach zawsze od dawien dawna wymagały zezwoleń, lecz każdy je lekceważy. Od czasu do czasu kogoś jakiś cieć złapie, lecz jest to przypadek raz na 1000, albo i więcej.
Mariusz Bąk
Awatar użytkownika
Mar
Indiana Jones
Indiana Jones

Postautor: Maxextreme » sob lut 13, 2010 14:27

za nielegalne wejście jest od 100 do 500 bodajże, znam kilka osób któe już natrafiły na kontrole. Jedni zapłącili inni sie wykręcili, generalnie zależy na kogo trafisz. Ja byłem ostatnio w 2008 w studnisku całkiem legalnie i posiadaliśmy zezwolenia ale były problemy z jego uzyskaniem. Trzeba realnie określić po co chcesz wejść. My kręciliśmy materiał filmowy któy potem był emitowany w ogólnopolskiej TV.
Awatar użytkownika
Maxextreme
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: hispo33 » czw lut 18, 2010 13:16

No jak to po co wejść? - to tak jakby trzeba było pisać uzasadnienia przed kasą biletową do wieliczki czy innego malborka 8)

Znaczy się nie wystarczy powiedzieć, że pragnie się odwiedzić ciekawy obiekt i wpisać się do jakiejś ewidencji coby właściwe organa wiedziały kto i kiedy wszedł... :x

Biurokratyczna masakra.
Awatar użytkownika
hispo33
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Wróć do Jaskinie Jury Krakowsko-Wieluńskiej